VİO

Çekmeceden yıldızlara..ilkokullu bir çocuğun karalamaya başladığı sözler ve ülkeye yayılan bir ses huzur içinde yat Vio.

VİO

"Savaşırsam eminim olacak bir gün istediğim şeylerin her biri ve yeminim olsun ki bu yol üzerinde bitirebilirim kendimi..."

Aşkın Mert Salcıoğlu bilinen sahne adıyla Vio, 14 Şubat 2000 yılında istanbul'da doğdu. Henüz çok küçük yaştayken rap müziğe ilgi duydu. Daha ilkokula giden bir çocuk olmasına rağmen kendini rape kaptırmış vaziyetteydi.

Ortaokul sonlarına doğru ilk amatör kayıtlarını almaya başladı. Youtube üzerinden bunları dinleyiciyle buluşturdu. Vio Khontkar ile birlikte #PuffinLikeAnAnimal Part3 albümünde Karanlık adlı parçayı seslendirdiler. Vio, sadece dinleyiciler tarafından değil birçok rap sanatçısı tarafından da sempati duyulan biriydi. Tepki'nin kurucusu olduğu M.O.B.(Music Of Block) Entertainmnent vazgeçilmez isimlerindendi. 1 Haziran 2018'de ilk defa bir klipte boy gösteren Vio, maalesef kendini izleyemedi. 29 Mayıs 2018 gecesinde kalbi uş bir vaziyette hastaneye kaldırılan Vio hayata tutunamadı. Ardında sayısız kayıt bırakan vio'nun eserleri ölümünün ardından hala M.O.B. tarafından yaşatılmakta.

Vio'nun doğum gününde çıkan, albümünde olan parçalar ve featurin eserler şunlar:

•Yanyol ft Ceza 

•İçinde ft Aspova

•Sonunda Ft Ayben&kamufle

•Naber ft Modd

•Her Gece ft Patron&Tepki

Hayalleri uğruna yaşayan Vio ruhlarımıza seslenmeye devam edecek.

Işıklar içinde uyu Vio.