Rising High – Betonrausch (2020) İndir İzle

Rising High – Betonrausch (2020) İndir İzle

Rising High (Betonrausch), iki emlak dolandırıcısının yükseliş ve düşüşünün hikayesini anlatıyor. Cüneyt Kaya’nın yazıp yönettiği filmde, Viktor Stein, Gerry Falkland ve bankacı Nicole Kleber kısa bir süre içinde inanılmaz derecede zenginleşir. Ancak yakında daha derin bir yalan, sahtekarlık ve aldatmacanın içine gömülürler. Bir noktada gerçekliği tamamen kaybedip kendileri için gerçekten neyin önemli olduğuna karar vermek zorunda kalırlar.

 

 

İmdb: 5.7

Tür: Komedi, Dram

Çıkış Tarihi: 17 Nisan 2020

Yönetmen: Cüneyt Kaya

Senaryo: Cüneyt Kaya

Film Süresi: 94 dakika

Başroller:  David Kross, Emily Goss, Frederick Lau

 

Rising High – Betonrausch İzle

 

 

Film İnceleme

Netflix’in en yeni Alman filmi Betonrausch (Rising High) bize, zenginlik ve başarıya giden süreçte insanların kime zarar verdiklerine bakmaksızın nasıl ilerlediklerini gösteriyor. The Wall of Wolf Street gibi filmlerde daha önce ve daha etkili bir şekilde yapılmış bir konsept olması nedeniyle Betonrausch’un aynı seviyelere gelemediği görülüyor. Zaman zaman da biraz tahmin edilebilir olarak karşımıza çıkıyor ancak genel olarak iyi zaman geçirtiyor.

“Rising High”, kişiliği son derece yumuşak olduğu ortaya çıkan genç bir emlakçı olan Viktor’un (David Kross) hikayesini anlatan dramatize edilmiş beyaz yakalı bir suç filmidir.

Filmin anlatımı doğrusal olarak ilerlemiyor. Üç ana zaman dilimi içeriyor: dolandırıcılık zamanı, Viktor’un çocukluğuna geri dönüşler ve tüm hikayeyi bir gazeteciye anlattığı hapis cezası. Film, geri dönüşler sayesinde Viktor’un kurumsal sosyal merdiveni yükselme arzusunun, çalışkanlığını gördüğü babasının (Robert Schupp) mali mücadelesini adadığı erken çocukluğundan geldiğini ortaya koyuyor.

Tüm film boyunca aşırı zenginlik, uyuşturucu, fuhuş ve büyük hırs temaları var. Partilerde titreşen neon ışıkları, sürekli bir şampanya akışı, üst düzey takım elbise – her şey var, ancak senaryoda tümü bunları destekleyecek karakter derinliği düşünülmemiş. Gerçek anlamda cesareti olmayan uysal bir sarışın olan Viktor’un, pek çok kişiyi ve hatta tüm firmaları, milyon dolarlık sözleşmeler imzalamaya ikna edebileceğine inanmak zor. Ayrıca Viktor’un zirveye yükseldiğinde hayatından keyif almasının temel yolu olarak da güzel bir konak, uyuşturucu dolu partiler, pahalı bir araba ve dolarlarla dolu çantalar olarak gösteriliyor.

Benzer örneklerini daha önce görmüş olmamızın dışında; ilgi çekici ve izlemesi kolay bir film.

 

İNDİR