9-13 Mart Hava Durumu Tahmini

9-13 Mart Hava Durumu Tahmini

9-13 Mart Hava Durumu Bülteni

Bahar tadında geçirdiğimiz hafta sonundan sonra sıcaklıklar biraz düşüşe geçip tekrardan mevsim normallerine dönüyor. Pazartesi akşam saatlerine doğru soğuk cephenin gelmesiyle birlikte batı bölgelerimizde önce Güney Ege ve Batı Akdeniz, salı günü sabah erken saate doğru ise Trakya ve Marmara'da yağmur bekleniyor. Bu yağış salı gece saatlerine kadar aralıklarla devam ediyor. Çarşamba gününden itibaren ise cuma gününe kadar Türkiye'de kayda değer bir yağış gözükmüyor. Cuma günü güneyden gelen alçak basınç merkezi ülkemizin güney illerine yağmur getircek. Özellikle Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde etkili gözüküyor.

İstanbul: Pazartesi günü hava genel olarak bulutlu. Salı sabaha doğru yağmur başlıyor ve geceye kadar zaman zaman etkili olacak şekilde aralıklarla devam ediyor. Düşüşe geçen sıcaklıklar çarşamba gününden itibaren tekrar yükselişe geçiyor. En yüksek sıcaklık 19, en düşük sıcaklık 10.

Bursa: Pazartesi günü hava bulutlu. Pazartesi gece geç saatlerden itibaren salı gecesine kadar aralıklarla yağmur var. Çarşamba günü sıcaklıklar tekrar yükselişe geçerek cuma günü yeniden 20 dereceleri buluyor. En yüksek sıcaklık 22, en düşük sıcaklık 10.

Ankara: Bu hafta hava genel olarak bulutlu. Salı sabahı hafif yağmur ihtimali var. Onun dışında salı günü düşen sıcaklık çarşamba günü tekrar yükselişe geçerek cuma günü 20 dereceleri görebilir. En yüksek sıcaklık 20, en düşük sıcaklık 5.

İzmir: Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren başlayacak olan yağmur salı gece saatlerine kadar devam ediyor. Çarşamba günü sıcaklıklar tekrardan yükselişe geçiyor. En yüksek sıcaklık 21, en düşük sıcaklık 10.

Antalya: Pazartesi akşam saatlerinden itibaren başlayacak olan yağmur salı akşam saatlerine kadar aralıklar devam edecek. Sıcaklıklar çarşamba günü tekrardan yükselişe geçiyor. Cuma günü ise tekrardan yağmur geliyor. En yüksek sıcaklık 24, en düşük 12.