23-28 Şubat Hava Durumu Tahmini

23-28 Şubat Hava Durumu Tahmini

İyi haftalar herkese.

Önümüzdeki hafta ülkemizde hava durumu ne alemde olcak biraz ondan bahsetmek istiyorum. Şu anda özellikle Antalya ve Doğu Karadeniz'de devam eden yağışlar yarın etkisini azaltarak akşam geç saatlere kadar aralıklarla sürecek.

Yeni haftanın ilk günü ise akşam saatlerinden itibaren özellikle Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz, gece saatlerinden itibaren ise Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde 25 Şubat Salı günü akşam saatlerine kadar yer yer etkili olması bekleniyor. 26 Şubat Çarşamba günü ise ülke genelinde yağış beklenmiyor.

27 Şubat Perşembe günü Balkanlardan gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giriyoruz. Sabah ilk Trakya bölgesinden başlamak üzere öğleden sonraya Ege, Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz'in batısı ve Akdeniz bölgesinde yağışların etkili olması muhtemel. Cuma günü ise Trakya ve Marmara'nın kuzeyinde bu yağışların etkisini azaltması, Akdeniz Bölgesi'nde ise özellikle Antalya'da etkili olması bekleniyor. Zaman yaklaştıkça bazı şeyler daha net gözükür. Akdeniz Bölgesi'nde cuma günü özellikle Antalya'da sel riski gözüküyor. Çarşamba günü bu sistem için bir bilgilendirme yaparım.

İstanbul: Pazar gününden itibaren çarşamba gününe kadar hafif yağmur geçişleri olabilir. Hava genellikle kapalı. Perşembe günü bizi etkilemesi beklenen yeni sistemle beraber yağmur geliyor ve cuma günü akşam saatlerine kadar etkisini azaltarak devam etmesi bekleniyor. Genel olarak sıcaklıklar en yüksek 13-14 derece, en düşük ise 5-6 derece.

Ankara: Yarından itibaren salı akşam saatlerine kadar hafif yağış geçişleri olabilir. Çarşamba günü yağış beklenmiyor. Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren cuma akşam saatine kadar yağmur ihtimali bulunuyor. Sıcaklıklar genel olarak en yüksek 11-12 derece, en düşük 2-3 derece.

İzmir: Yarından itibaren perşembe gününe kadar İzmir'de yağış beklenmiyor. Hava genel olarak çok bulutlu. Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren cuma akşam saatlerine kadar yağmur ihtimali bulunuyor. Sıcaklıklar en yüksek 15-16 derece, en düşük 5-6 derece.

Bursa: Pazar gününden perşembe gününe kadar arada hafif yağmur geçişleri olabilir onun dışında önemli bir durum yok. Perşembe günü öğle saatlerine doğru başlaması beklenen yağmur zaman zaman etkili olarak cuma akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Antalya: Yarın da aralıkla devam etmesi beklenen yağmur akşam saatlerine doğru etkisini kaybediyor. Pazartesi gününden itibaren ise çarşamba gününe kadar yağış beklenmiyor. Hava genellikle güneşli. Perşembe gününden itibaren ise cuma akşam saatlerine kadar etkili yağmur yağışları olabilir. Sıcaklıklar en yüksek 20 derece, en düşük 9-10 derece.